Nowa biskup partnerskiego Synodu

Ks. Laurie A. Larson Caesar została wybrana na nową biskup Synodu (Diecezji) Oregon Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła w Ameryce (ELCA). Wyboru dokonało Zgromadzenie Synodalne 11 maja. Biskup David Brauer, który kierował diecezją od 2007 roku, przechodzi w stan spoczynku. Synod Oregonu oraz Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce łączą od kilkunastu lat kontakty partnerskie.

6 sierpnia 2019, Redakcja

Biskup-elekt Larson Caesar ukończyła licencjat nauk humanistycznych na Uniwersytecie Stanforda w 1988 roku, a w 1992 teologię w Harvard Divinity School. Była kapelanem szpitalnym, a od 1996 roku jest proboszczem Parafii „Duch Łaski” (Spirit of Grace) w Beaverton – jest to najprawdopodobniej jedyna luterańsko-rzymskokatolicka parafia na świecie, w której zespół duszpasterski składa się z duchownych luterańskich i rzymskokatolickich.

Nasze Kościoły żyją w kontekście mniejszościowym i jesteśmy świadomi wielu wyzwań, przy których musimy zadawać sobie pytania o naszą tożsamość – co to znaczy być chrześcijanami i luteranami. Mam nadzieję, że służba Ksiądz Biskup w diecezji Oregon i ogromne doświadczenie duszpasterskie Ksiądz Biskup pomogą nam wzmocnić naszą wspólnotę w Jezusie Chrystusie – napisał w liście gratulacyjnym do biskup-elekt Laurie Larson Caeser Biskup Kościoła ks. Jerzy Samiec.

Wprowadzenie w urząd nowej biskup odbędzie się 14 grudnia br. w episkopalnej (anglikańskiej) katedrze Świętej Trójcy w Portland.

Synod Oregonu jest jedną z 65 diecezji ELCA. Do Synodu Oregon należy ok. 30 tys. wiernych w 111 parafiach. W ostatnich latach Synod Oregonu – oprócz intensywnej pracy misyjnej – koncentruje się w sposób szczególny na pomocy imigrantom. 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Aby wykorzystać treść lub jej fragmenty należy otrzymać pozwolenie redakcji!