Biskupi luterańscy przeciwko przemocy i nienawiści w Białymstoku

Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce bp Jerzy Samiec oraz biskup diecezji mazurskiej Paweł Hause sprzeciwili się fali agresji i wrogości przeciwko uczestnikom Parady Równości w Białymstoku. Do sprawy odniósł się także biskup diecezji wrocławskiej Waldemar Pytel.

22 lipca 2019, Redakcja

Stanowczo potępiam ataki na uczestników marszu równości w Białymstoku. Nie ma naszej zgody na odbieranie godności i poniżanie żadnej mniejszości, również osób LGBT – cytuje bpa Pawła Hause Twitter diecezji mazurskiej (Białystok, gdzie działa również parafia luterańska, znajduje się na terenie diecezji mazurskiej).

Z kolei Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego bp Jerzy Samiec napisał o odrażającej przemocy i nienawiści w pięknym Białymstoku. – Bóg potrzebuje rąk ludzi nie do rzucania kamieniami, a do czynów miłosierdzia, chce naszych ust nie do potępiania, a do obrony krzywdzonych. Bóg nie potrzebuje naszej obrony, ale prawa obywatelskie już tak – stwierdził Biskup Kościoła.


Głos zabrał również biskup diecezji wrocławskiej Waldemar Pytel. Duchowny zaznaczył, że „ekstremalne, szowinistyczne zachowania powinny budzić sprzeciw.”


Przypomnijmy, że podczas legalnie zorganizowanego Marszu Równości w Białymstoku 20 lipca br., uczestnicy wydarzenia zostali brutalnie zaatakowani przez pseudokibiców i zwolenników ekstremistycznych ruchów prawicowych.


 

1 thought on “Biskupi luterańscy przeciwko przemocy i nienawiści w Białymstoku

  1. Piękne słowa bpa J.Samca.
    Dowodzą, ze chrześcijaństwo w Polsce żyje – choć ma coraz mniej wspólnego z faryzejskim kościołem katolickim, przeżartym chciwością, rządzą władzy i brudnym sexem. Co pisze jako katolik – już nie potrafiący chodzić do kościoła w czasie mszy.
    Coraz częściej odwiedzam tę stronę – i tutaj znajduję wodę czystą…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Aby wykorzystać treść lub jej fragmenty należy otrzymać pozwolenie redakcji!