Ewangelickie ABC ruszyło

Po kilku miesiącach przygotowań i godzinach spędzonych w studio przed kamerami i komputerem Studio Lutheraneum startuje z pierwszym cyklem pt.: „Ewangelickie ABC, czyli wszystko co chcielibyście wiedzieć o protestantach, ale baliście się zapytać”. To projekt Studia Lutheraneum Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy w Warszawie.

31 października 2019, Redakcja

Ewangelickie ABC to cykl prawie 200 haseł, w których autorzy projektu starają się odpowiedzieć na najczęstsze pytania dotyczące protestantów. Jednocześnie to okazja do postawienia nowych pytań i wyrażenia próśb o wyjaśnienie wątpliwości dotyczących podstaw wiary, tradycji, historii, zwyczajów i współczesności polskich Kościołów wywodzących się z Reformacji. 

Odcinki publikowane będą w odstępach ok. tygodniowych, równolegle na ogólnokościelnym kanale YT „Luteranie” oraz na parafialnym „Luteranie w Warszawie”, a także na portalu ewangelicy.pl

Autorzy projektu dziękują wszystkim, którzy pomogli przygotować ten cykl, a zwłaszcza osobom, które przyjęły zaproszenie do omówienia poszczególnych haseł, a także tym którzy użyczyli swojego sprzętu do nagrań, przygotowali muzykę oraz wspierali i będą projekty Studia Lutheraneum.

Bp Jerzy Samiec, w przygotowanym na tę okazję krótkim filmie, zaprasza do oglądania cyklu!

Na Pamiątkę Reformacji przedstawiamy pierwszy odcinek pt.: „Reformacja”, w którym o znaczeniu reformy (odnowy) Kościoła mówi dr hab. Jerzy Sojka, profesor Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej.

Zachęcamy do oglądania kolejnych odcinków.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Aby wykorzystać treść lub jej fragmenty należy otrzymać pozwolenie redakcji!