Ewangelickie ABC ruszyło

Po kilku miesiącach przygotowań i godzinach spędzonych w studio przed kamerami i komputerem Studio Lutheraneum startuje z pierwszym cyklem pt.: „Ewangelickie ABC, czyli wszystko co chcielibyście wiedzieć o protestantach, ale baliście się zapytać”. To projekt Studia Lutheraneum Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy w Warszawie.

31 października 2019, Redakcja

Ewangelickie ABC to cykl prawie 200 haseł, w których autorzy projektu starają się odpowiedzieć na najczęstsze pytania dotyczące protestantów. Jednocześnie to okazja do postawienia nowych pytań i wyrażenia próśb o wyjaśnienie wątpliwości dotyczących podstaw wiary, tradycji, historii, zwyczajów i współczesności polskich Kościołów wywodzących się z Reformacji. 

Odcinki publikowane będą w odstępach ok. tygodniowych, równolegle na ogólnokościelnym kanale YT „Luteranie” oraz na parafialnym „Luteranie w Warszawie”, a także na portalu ewangelicy.pl

Autorzy projektu dziękują wszystkim, którzy pomogli przygotować ten cykl, a zwłaszcza osobom, które przyjęły zaproszenie do omówienia poszczególnych haseł, a także tym którzy użyczyli swojego sprzętu do nagrań, przygotowali muzykę oraz wspierali i będą projekty Studia Lutheraneum.

Bp Jerzy Samiec, w przygotowanym na tę okazję krótkim filmie, zaprasza do oglądania cyklu!

Na Pamiątkę Reformacji przedstawiamy pierwszy odcinek pt.: „Reformacja”, w którym o znaczeniu reformy (odnowy) Kościoła mówi dr hab. Jerzy Sojka, profesor Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej.

Zachęcamy do oglądania kolejnych odcinków.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Aby wykorzystać treść lub jej fragmenty należy otrzymać pozwolenie redakcji!