Bp Jerzy Samiec: Kościół ma wspierać, okazywać delikatność i towarzyszyć

– Jestem za ochroną życia nie tylko nienarodzonego. Rodziny, w tym głównie kobiety, stają niekiedy przed dramatycznym wyborem w sytuacjach skrajnie granicznych. Rolą Kościoła jest maksymalne wsparcie, okazywanie delikatności, towarzyszenie i współczucie – napisał na Twitterze Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego ks. Jerzy Samiec, odnosząc się do sporu wokół zaostrzenia regulacji aborcyjnych w Polsce.

23 października 2020, Redakcja

 

Gdy zamiast rozmowy jest siłowe narzucanie rozwiązań, zawsze pojawia się ból, złość i wojna ideologiczna, którą widzimy na ulicach naszych miast. To nie służy ochronie życia – zaznaczył Biskup Kościoła, wskazując na niepokoje społeczne, jakie można zaobserwować w wielu polskich miastach.


O aborcji na livechat

22 października bp Jerzy Samiec odbył livechat na Facebooku i odpowiedział również na pytanie, dotyczące stwierdzonej przez Trybunał Konstytucyjny niezgodności z ustawą zasadniczą zapisu, dotyczącego możliwości legalnego przerwania ciąży, gdy płód w łonie matki jest nieodwracalnie uszkodzony

Biskup krytycznie odniósł się do sposobu procedowania ustawy, podkreślając konieczność dialogu społecznego. Sprzeciwił się aborcji traktowanej jako środek antykoncepcyjny – Można dojść do pewnych rozwiązań prawnych poprzez rozmowę ze społeczeństwem. Narzucanie swojej woli z racji posiadania większości lub używania wpływów jest naganne – ocenił bp Samiec.

W 1991 roku Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce wydał oświadczenie w sprawie ochrony życia, z którym można się zapoznać tutaj.

 

1 thought on “Bp Jerzy Samiec: Kościół ma wspierać, okazywać delikatność i towarzyszyć

  1. W całej pełni zgadzam się z tymi słowam.Popieram ten pogląd i tego typu rozumienie .W tak krótkich słowach da się wytłumaczyć wszystko ? Da Się.I tego będę bronił.To dla kobiet dobre rozwiązanie .Dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Aby wykorzystać treść lub jej fragmenty należy otrzymać pozwolenie redakcji!