O tożsamości luterańskiej online – webinarium ŚFL

Światowa Federacja Luterańska zainauguruje serię wykładów internetowych o tożsamości luterańskiej. Comiesięczne webinaria w języku angielskim ukażą różnorodność i dynamikę luterańskiej tożsamości we współczesnym świecie w różnych kontekstach kulturowych i wyznaniowych. Początek już 1 lipca 2020 r.

26 czerwca 2020, Redakcja

Seminaria są drugim etapem procesu studyjnego, którego celem jest zgłębianie różnych aspektów luterańskiej tożsamości (Lutheran Identities Study Process). Pierwszym były międzynarodowe konsultacje, które odbyły się w październiku 2019 roku w Addis Ababa (Etiopia) na zaproszenie Ewangelickiego Kościoła Mykane Yesus. Region Europy Wschodniej reprezentował wówczas mgr teol. Sebastian Madejski, obecnie praktykant w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy w Warszawie (sprawozdanie w j. angielskim).

Pierwszy wykład nowej inicjatywy odbędzie się 1 lipca 2020 roku o 16:30 (czas środkowo-europejski), a poprowadzi go dwóch teologów: Henrik Gregersen z Uniwersytetu w Kopenhadze oraz ks. prof. Beverly Wallace z Luther Seminary w USA. Prelegenci skoncentrują się na sposobach odczuwania Bożej obecności w świecie i doświadczeniu Ducha Świętego jako daru i obietnicy.

Angażując się w dialog z luterańskimi siostrami i braćmi z kontekstów społecznych, politycznych, ekonomicznych i ekologicznych, które są inne od naszych własnych, rozszerzamy nasze własne rozumienie tego, co to znaczy być luteranką lub luteraninem – powiedział ks. dr Chad Rimmer, odpowiedzialny za program ŚFL dotyczący tożsamości, wspólnoty i formacji duchowej.

Każde webinarium rozpoczynać się będzie od krótkiej modlitwy i rozważania, po których nastąpi część merytoryczna. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w wirtualnych grupach roboczych i pogłębić temat z różnych perspektyw. Webinarium dostępne dla wszystkich luteran, należących do Kościołów członkowskich ŚFL.

Planowane jest tłumaczenie webinarium na hiszpański, francuski lub niemiecki.

>> Link do webinarium


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Aby wykorzystać treść lub jej fragmenty należy otrzymać pozwolenie redakcji!