Archiwum aktualności

18.12.17

Spotkanie Adwentowe 2017

W niedzielę 17 grudnia w budynku plebanii odbyło się tegoroczne Spotkanie Adwentowe, które zostało połączone z wizytą Mikołaja.

14.12.17

Spotkanie Adwentowe

W niedzielę 17 grudnia 2017 r. zapraszamy serdecznie wszystkich parafian na coroczne Spotkanie Adwentowe.

29.07.17

Święto Wojska Polskiego

Z okazji Święta Wojska Polskiego, 12 sierpnia 2017 roku odbędzie się w tomaszowskim kościele uroczyste nabożeństwo organizowane przez Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe. Nabożeństwo rozpocznie się o godzinie 11.00. Kazanie wygłosi Ewangelicki Biskup Wojskowy - bp płk Mirosław Wola. Serdecznie zapraszamy.

29.07.17

Jubileusz parafii partnerskiej

Nasi przyjaciele z parafii partnerskiej w Sloce na Łotwie obchodzili swój jubileusz 450-lecia istnienia parafii. W uroczystościach uczestniczyła grupa delegatów z Tomaszowa Mazowieckiego, którzy przekazali łotewskim luteranom prezent oraz serdeczne życzenia i pozdrowienia.

03.04.17

Nabożeństwa świąteczne

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa świąteczne. W Wielki Piątek odbędzie się nabożeństwo ze spowiedzią i Komunią Św. o godz. 17.00. W Wielkanoc odbędzie się nabożeństwo ze spowiedzią i Komunią Św. o godz. 10.30. Nabożeństwa odbywają się w kaplicy parafialnej.

03.04.17

Rekolekcje Pasyjne Diecezji Warszawskiej 2017

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na tradycyjne Rekolekcje Pasyjne dla dzieci i młodzieży, które odbędą się w Wielką Środę i Wielki Czwartek (12 i 13 kwietnia) w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej św. Mateusza w Łodzi. Zajęcia prowadzone są od 10.00 - 14.00.

10.03.17

Skarbonka Diakonijna

Skarbonka diakonijna to ekumeniczna akcja kościelnych organizacji charytatywnych: Diakonii, Caritas Polska i Eleos. W Kościele Ewangelicko-Augsburskim akcja odbywa się od 1995 r. Od 2005 r. ma charakter ekumeniczny. W Kościele Rzymskokatolickim znana jest jako Jałmużna Wielkopostna, a w Kościele Prawosławnym jako Ofiara Wielkopostna.

04.03.17

Synod Diecezji Warszawskiej

W sobotę 4 marca 2017 roku odbywał się Synod Diecezjalny Diecezji Warszawskiej. Jak każdej wiosny, synodałowie spotkali się w siedzibie diecezji, czyli w parafii pabianickiej. Była to pierwsza sesja nowej kadencji synodu, a w związku z tym obok corocznego bloku sprawozdawczego, odbywały się również wybory do gremiów diecezjalnych, które prowadzili radcy konsystorscy.

01.03.17

Rozpoczął się czas pasyjny

W Środę Popielcową, dzień pokuty i modlitwy, Kościół rozpoczyna czas pasyjny. Nazwa ta jest zapożyczona od słowa pasja, oznaczającego mękę, cierpienie Jezusa Chrystusa, Pana Kościoła. Czas pasyjny jest okresem wewnętrznego wyciszenia, duchowej refleksji, odsunięcia od siebie absorbujących spraw zewnętrznych. Czas pasyjny to okres, w którym Kościół rozmyśla nad cierpieniem, męką i śmiercią Pana Jezusa.

26.02.17

Goście z Łotwy

Na ostatnim nabożeństwie przed rozpoczęciem czasu pasyjnego mogliśmy gościć naszych przyjaciół z parafii partnerskiej w Sloce na Łotwie. Proboszcz tamtejszej parafii - ks. Aivars Gusevs - przekazał naszym parafianom zaproszenie na obchody jubileuszu 450-lecia istnienia tamtejszej parafii.

© Parafia ewangelicko-augsburska w tomaszowie mazowieckim 2016

Realizacja:

...